TANITA i Analizatory Składu Ciała

 

Jak waga i analizator TANITA mierzy tkankę tłuszczową i dlaczego jej monitorowanie jest tak ważne ?

Tkanka tłuszczowa w organizmie jest nie zbędne do codziennego funkcjonowania naszego organizmu. Jest ona jak poduszka dla stawów i narządów wewnętrznych osłania nerki, trzustkę, jelita. Pomaga regulować prawidłową temperaturę ciała, przechowuje witaminy i pozwala organizmowi utrzymać się przy życiu w sytuacji gdy żywność nie ma skąd dostarczyć do organizmu przez jakiś czas.

Każdy potrzebuje trochę tkanki tłuszczowej w swoim organizmie do aktywnego i zdrowego życia a ile to jest w ujęciu ilościowym to można zmierzyć za pomocą analizatora tkanki tłuszczowej. Jest to analizator produkcji japońskiej firmy TANITA

Jest to bardzo istotne gdyż to właśnie Japończycy opatentowali metodę pomiaru bioimpedancji elektrycznej za pomocą 4 lub 8 elektrod a badanie jest wykonywane w pozycji stojącej i jest całkowicie bezinwazyjne.

Wagi TANITA mierzą zawartość tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej,tkanki kostnej i wody w organizmie człowieka w czasie kilkunastu sekund!. Mimo ,iż wszyscy badacze są zgodni co do istnienia związku między budową ciała a długością życia, to już ustalenie zasad i zależności między elementami budowy ciała, a śmiertelnością nie jest wcale takie łatwe do zaobserwowania, choć z drugiej strony sama otyłość jest bardzo wyraźnie skorelowana z wysokim wskaźnikiem śmiertelności osób z chroniczną nadwaga.

Sposobem na obniżenie tego zagrożenia związanego z otyłością jest nawet niewielka utrata wagi. Istnieją mocne dowody świadczące o tym, że spadek wagi u otyłych osób w znacznym stopniu obniża możliwość powstania cukrzycy, zawałów i innych chorób serca a u osób cierpiących na te dolegliwości znacznie zmniejsza skutki tych chorób. Najlepszym sposobem monitorowania komponentów składu ciała i stosowanie analizatorów składu ciała produkowanych w Japonii przez firmę TANITA, której autoryzowanym partnerem i dystrybutorem w Polsce jest firma MEDKONSULTING z Poznania.

 
Reklama