Tanita BC 420 albo dobra strategia to podstawa skutecznego odchudzania

Nikogo nie trzeba dziś zachęcać do walki ze zbędnymi kilogramami. Szczupła sylwetka to współczesny synonim młodości, siły charakteru, piękna. Niemalże wszędzie znaleźć można rady, dzięki którym szybko i bez wysiłku można stracić kilka zbędnych kilogramów. Zanim jednak zaczniemy dietę cud, zastanówmy się, czy warto jest tracić na nie czas? Odchudzanie to dość skomplikowany proces, o którego sukcesie świadczy nie to, jak szybko uda nam się zgubić zbędne kilogramy, ale to, jak długo uda nam się utrzymać linię.

Opracowanie skutecznej strategii odchudzania nie jest rzeczą trudną, jeśli posiadamy chociażby minimalną wiedzę na temat przyczyn gromadzenia się tkanki tłuszczowej oraz zachodzących w ciele człowieka procesów fizjologicznych. Nie zapominajmy, że otyłość jest chorobą. Tak jak w przypadku każdej innej jednostki chorobowej, powinniśmy na początku ustalić przyczynę jej powstawania.

Gromadzenie się tkanki tłuszczowej to nie zawsze efekt braku ruchu, czasem to objaw innej choroby. Dlatego nie tylko w sytuacji, kiedy zawiodą nas diety i popularne środki wspomagające odchudzanie warto jest odwiedzić specjalistę. Jak wygląda taka wizyta? Zwykle zaczyna sie ona od wywiadu, podczas którego zostaniemy zapytani o szczegóły dotyczące naszych nawyków żywieniowych oraz stylu życia. Kolejnym etapem wizyty są badania. Nie chodzi bynajmniej o pomiar BMI, ale przede wszystkim o pomiar tkanki tłuszczowej. Zwykle dokonuje się go przy pomocy specjalnego urządzenia takiego jak np. TANITA BC 420, BC 418 , MC 180, MC 980. Dzięki temu wynik jest bardziej wiarygodny, niż ten, którego możemy dokonać samodzielnie czy przy pomocy testów dostępnych w sieci. Dopiero na podstawie tych danych, specjalista opracuje najlepszy dla nas plan odchudzania.